اخبار

حمزه پورمحمدی مدیر عامل شرکت عمران جلفا باصدور پیامی روز خبرنگار را به تمام خبرنگاران کشور به ویژه خبرنگاران استان آذربایجان شرقی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران جلفا متن پیام بدین شرح است:

17مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار را به خبرنگاران و طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم را به تمامی تلاشگران این عرصه تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از خداوند منان برای این قشر فرهیخته جامعه آرزوی سلامتی  و توفیق روز افرون را خواستارم.

حمزه پورمحمدی مدیر عامل شرکت عمران جلفا

 با توجه به اهمیت تجارت بین المللی و مناطق آزاد در تسهیل این امر و کمک به رشد، توسعه و بهبود اقتصاد کشورها، پردیس بین المللی دانشگاه تبریز این کنفرانس را برگزار می کند تا ضمن شناسایی فرصت ها، در خصوص چالش ها و راهکارهای موجود تبادل نظر شود.
 اولین کنفرانس بین المللی نقش مناطق آزاد در توسعه در محورهای اقتصادی- مدیریتی ، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی ، عمران، توسعه منطقه ای – گردشگری و صنعت و فناوری برگزار می شود.
 نقش مناطق آزاد در اشتغال آفرینی ، صنایع مختلف ، مدیریت صادرات و واردات ، بهره‎وری ، اقتصاد دانش‎بنیان ، امنیت اجتماعی ، سرمایه گذاری ، تحول فرهنگی ، توسعه گردشگری و انتقال فناوری از موضوعات این کنفرانس اعلام شده است.
 این کنفرانس 27 آبان امسال برگزار می شود و آخرین مهلت ارسال مقالات 15 مهر خواهد بود.
 علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه کنفرانس به آدرس http://icftz.ir/fa مراجعه کنند.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه ازاد ارس، تصویب افزایش محدوده این منطقه را تکمیل کننده اقدامات سازمان منطقه آزاد ارس برای توسعه و حضور در عرصه های جهانی اعلام کرد.
 محسن نریمان با اشاره به ابلاغ تصویب افزایش محدوده منطقه آزاد ارس توسط معاون اول رئیس جمهور، گفت: با توسعه محدوده ارس، مجموعه اقدامات ما در سازمان منطقه آزاد ارس برای توسعه و حضور هر چه بیشتر در عرصه های جهانی تکمیل می شود.
وی در مورد جزئیات افزایش محدوده، عنوان کرد: بر اساس تصویب هیات دولت، محدوده منطقه آزاد ارس به مساحت ۷۱۸۴۸ هکتار افزایش یافت.
نریمان افزود: این مقدار شامل محدوده جلفا- هادیشهر- مرند به مساحت ۴۰۱۹۴ هکتار، محدوده سیه‌رود – ایری به مساحت ۳۳۲ هکتار، محدوده نوردوز به مساحت ۵۶۷ هکتار، محدوده خداآفرین به مساحت ۵۶۸۰ هکتار و محدوده قلی‌بگلو به مساحت ۲۵۰۷۵ هکتار می شود.
نریمان خاطرنشان کرد: هیات وزیران در جلسه خود به پیشنهاد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد ماده واحده قانون ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی آبادان و خرمشهر، جلفا و بندر انزلی و ماده واحده قانون توسعه محدوده منطقه آزاد ارس، تصمیم به این افزاش محدوده گرفته است.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس ضمن تقدیر از همه عوامل دخیل در این اقدام از جمله تلاش های موثر و بی وقفه جناب آقای حسن نژاد، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی که در طراحی و تصویب طرح و توسعه محدوده منطقه آزاد ارس نقش اساسی داشت، گفت: به زودی اقدامات لازم برای عملیاتی شدن این مصوبه از سوی سازمان منطقه آزاد ارس، آغاز خواهد شد.
نریمان تاکید کرد: با عملیاتی شدن اجرای محدوده های جدید منطقه آزاد ارس، شاهد افزایش و تنوع سرمایه گذاری در تمامی محدوده های منطقه آزاد ارس خواهیم بود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت، امکان ثبت سفارش و واردات 849 قلم کالا توسط فعالان تجاری و اقتصادی منطقه آزاد ارس فراهم شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، صفر شاسفند با اعلام این خبر، گفت: براساس مصوبه هیات وزیران و هماهنگی های بعمل آمده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، جهاد کشاورزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران و صورتجلسه کارگروه مربوطه، امکان ثبت سفارش 849 ردیف تعرفه، جهت ورود کالا به مناطق آزاد، به منظور عرضه به مسافران فراهم شده است.
وی تاکید کرد: سهم منطقه آزاد ارس در زمینه واردات کالای همراه مسافر به میزان 88 میلیون دلار تعیین شده است.
شاسفند با اشاره به جزئیات این خبر، عنوان کرد: بر همین اساس، فعالان اقتصادی و تجاری منطقه آزاد ارس نیز می توانند بر اساس لیست کالاهای مجاز برای واردات و تعرفه هر کالا، نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنند.
وی تاکید کرد: بازرگانان فعال منطقه آزاد ارس، بایستی در مرحله اول ثبت پرونده در قسمت نوع کالای وارداتی، گزینه “همراه مسافر” را انتخاب کنند.
شاسفند، افزایش رونق بازار ارس را یکی از اهداف مهم سازمان منطقه آزاد ارس عنوان کرد و گفت: امیدواریم با فراهم شدن این میزان از واردات و تلاش سازمان برای افزایش گردشگر و مسافر در ماه های آتی، شاهد رونق هر چه بیشتر بازار در منطقه آزاد ارس باشیم.

کالای همراه مسافر

omranjolfa
در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.